Pył, kurz, słońce i prędkość...

Co łączy pył, kurz, kamienie i prędkość… oczywiście rajdy! Cross Country w Świętochłowicach/ Bytomiu to wyścigi motocykli i qadów. Ryk silników, chmura kurzu, przebijające promienie słońca no i wysiłek zawodników, którzy do pokonania mieli bardzo zróżnicowany teren: od stromych podjazdów, przez przejazd przez wodę, hałdę, nieużytki, pola, zadrzewione tereny, a także błoto. Zobaczcie tych kilka kadrów i poczujcie prędkość!

Katowicki Trójkąt

Są takie miejsca, do których chce się wracać… dla nas niewątpliwie są to Katowice, a dokładnie „trójkąt katowicki”. Spodek - symbol miasta Katowice, nowoczesny gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) oraz powstałe na zrewitalizowanych terenach po dawnej kopalni Muzeum Śląskie, tworzą razem niezwykłą przestrzeń. Tu krzyżują się drogi wielu z nas, tędy podążają emocje. W tym miejscu zawsze można odkryć coś... zaskakującego!

Czwartek w Tarnowskich Górach

Był słoneczny, leniwy majowy czwartek. Rozochoceni pogodą wybraliśmy się na kilka godzin w Góry, Tarnowskie Góry ;) w poszukiwaniu srebra, ołowiu i cynku… Przemierzając nieco ponad 20km dotarliśmy do śródmieścia, głównej dzielnicy. A co tam znaleźliśmy, zobaczcie sami i jeszcze jedno zanim klikniecie - Tarnowskie Góry są piękne i pełne refleksji! My tam napewno wrócimy!

Spacer po Mikołowie

W Maju wzieliśmy udział w naszym pierwszym spacerze fotograficznym. Spacer, na który zostaliśmy zaproszeni przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Miejską Placówkę Muzealną okazał się świetnie spędzonym czasem. Wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii w  ciekawym towarzystwie, a Mikołów... potrafi zachwycić! Wspaniała atmosfera, dobra pogoda no i wyborny przewodnik pan Mariusz. Dziękujemy!

Okolice CH Forum

Wracamy do miejskich kadrów. Jesteśmy znowu w Gliwicach tym razem na Zatorzu, a jakże...
Zatorze (z niem. Stadtwald) dzielnica Gliwic, która poprostu zaczyna się za torami... :) To tu znajduje się jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w woj. śląskim. Minęło już 10 lat od jego otwarcia, a okolice wciąż takie same...

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu

Trochę lirycznie... tak, dla odmiany ;)
Dawno, dawno temu za kilkoma ulicami,
pomiędzy dwoma szybkimi drogami,
rosły drzewa, krzewy i kwiaty.
Gatunków ich niezliczone ilości,
umilają czas wszystkich gości.

W kontraście do miejskich migawek, przedstawiamy stylizowaną kolekcję ujęć z bliska flory i fauny, wykonaną w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Stacja Gliwice

Stoi na stacji lokomotywa... tak tak tu stacja Gliwice :)
Stacja kolejowa otwarta w 1845 roku. Po gruntownej renowacji dworca i peronów w latach 2015-16 wygląda dziś tak... Nowoczesne konstrukcje łączą się z zabudową z lat 20-stych ubiegłego sulecia. Kamionkowa mozaika w holu głównym budynku pozostała taką jaką pamiętamy ją z lat dzieciństwa... A charakterystyczne kolory Kolei Śląskich oraz kwietniowe światło sprawiają, że płynie pozytywna energia!!!

Muzeum Śląskie „by night”

Jakiś czas temu (marzec 2017r.) odwiedziliśmy zrewitalizowane tereny przemysłowe po dawnej kopalni „Katowice”, którą jedni uznają za atrakcyjną przestrzeń parkową, a inni nie są jeszcze całkowicie do niej przekonani. W tym miejscu znajduje się Muzeum Śląskie wraz z zaadaptowanymi obiektami pokopalnianymi i 40-metrową wieżą wyciągową szybu kopalnianego, z której rozpościera się wspaniała panorama Katowic. Nie tylko w dzień tereny te przyciągają, również wieczorną pora mają niepowtarzalny klimat… a Wam jak się podobają? ;)

Magic City

Będąc krótko w Dreźnie, odwiedziliśmy MagicCity - The ART Of The STREET. To miejsce, epatuje i jest przesiąknięte różnymi formami nowoczesnej sztuki. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. My trafiliśmy wyśmienicie, byliśmy świadakami jak artyści "produkują" swoje dzieła.

Krótki wypad do Drezna

Będąc w Dreznie nie sposób przejść obok takiej architektury. To jedno z najpiękniejszych niemieckich miast.
„Barokowa Florencja” lub „Wenecja Północy” - tak to miasto z pewnością zasługuje na taką nazwę!

Wystawa: Vladimir Birgus. Fotografia

Wystawa fotograficzna w Muzeum Śląskim w Katowicach zamknięta w odbiciach.
Gdy Ty stoisz przodem, ja odwracam się... Nie bój się, odwróć się ze mną... Zapraszam!

Na Podkarpaciu - Krosno i okolice

Weekend majowy na podkarpaciu...TAK!
Choć pogoda niezbyt dopisywała to udało się skraść kilka ciekawych ujęć :)

JUŻ WKRÓTCE PORTFOLIO...

czyli zbiory fotografii, dzięki którym możesz poznać nas jeszcze bliżej.

Wyraź co czujesz, napisz co myślisz, zostaw komentarz lub zostaw krytykę... konstruktywną!